Kaks akent teisel korrusel, mis on ruloodega kaetud, on selle klassi aknad, kus 15-aastane Vahur õpetajat tulistas. Juhtunu tagamaad on veel selgitamisel, sest noormehe tervislik seisund ei lubanud teda eile üle kuulata. Foto on tehtud Paalalinna kooli ees eile õhtul. Foto: Eero Vabamägi

Üha rohkem ilmneb, et Viljandis Paalalinna kooli 15-aastase õpilase Vahuri tegevus, mis päädis esmaspäeval saksa keele õpetaja mahalaskmisega, oli laiahaardelisem ja ettekavatsetud. Eesti Päevalehele on antud erinevatest kooliga seotud allikatest vihjeid, et poiss ei ähvardanud ainult selle saatusliku päeva hommikul, vaid oli ka varem ähvardanud õpetaja ära tappa. On mõista antud, et tunnustatud õpetaja oli oma õpilastega pigem range ja nõudlik ning poisil ja õpetajal oli ette tulnud konfliktseid olukordi. Vahur oli väidetavalt kohe pärast esmaspäevaseid traagilisi südmusi oma tegu kahetsenud, olles toimunust silmnähtavalt šokis, mõistes, et see juhtus päris elus.

Poiss sihtis klassiruumis ilmselgelt õpetajat. Eesti Päevalehele on vihjatud, et poiss ei piirdunud ühe salvetäie kuulidega, vaid jõudis relva laadida. Pole veel kindlaid andmeid, kas ta sihtis ka klassis olevaid lapsi. Et see tal plaanis oli, pole siiski välistatud. Ruumis oli saatuslikul hetkel vähe õpilasi, kuna lapsed olid jaotatud eri keeletundide vahel ja seal klassis olid parasjagu ainult saksa keele õppijad.

Avalehele
505 Kommentaari