Margit Sarv Foto: Delfi/Eesti ajalehed

Eilses Eesti Päevalehes kirjutasime 17-aastasest vanemate hoolitsuseta poisist ja tema õest, kelle aitamiseks Facebooki pandud üleskutse tõi sadu abipakkujaid. Õiguskantsleri laste õiguste osakonna vanemnõunik Margit Sarv leidis, et kuigi laste aitamine on igati tänuväärne, tuleks neist teada anda ka kohaliku omavalitsuse lastekaitsetöötajale, sest annetused ja tööpakkumised aitavad vaid ajutiselt ja mitte pikemas perspektiivis.

Sarv ütles, et lastekaitsetöötaja saab pakkuda sotsiaaltoetusi või -teenuseid, vajaduse korral nõustada vanemat alkoholivõõrutuse või tööotsimise alal, määrata tugiisiku või leida kontakti laste teiste lähedastega. Ta lisas, et kohalik omavalitsus saab ka vanemat kohtu kaudu oma ülesandeid täitma sundida.

Facebookis aitamisüleskutse teinud Terle Jaaksoo ootas eilegi Eesti Päevalehega vesteldes poissi Tallinna Sõpruse Rimi parklas, sest just seal oli teda paari tunni eest nähtud. Tööpäeva lõpuks polnud ta poissi veel leidnud.

Jaaksoo võttis ühendust ka Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse hoolekandeosakonnaga, kust talle kui kõrvalisele isikule lisateavet ei antud, ent kinnitati, et lapsest on teada antud ja olukorraga tegeletakse.

Avalehele
16 Kommentaari
Loe veel: