Vitali Bernatski Foto: Hendrik Osula

Kui Eesti Päevalehele ulatusliku dopingutarvitamise paljastanud Vitali Bernatskit sildistati siiani nurgataguseks arstiks, keda keegi ei tea või teab äärmisel juhul põgusalt, siis kauaaegne Eesti suusakoondise juht Mati Alaver kinnitab, et ta tunneb Bernatskit. Vaikselt hakkab taastuma ka mitut Eesti tippkergejõustiklast treeninud Harry Lembergi mälu.

Eesti suusakoondiste kauane peatreener Mati Alaver ei eita aegadetagust kokkupuudet Vitali Bernatskiga. „Ajal, mil Bernatski oli koondisega seotud – ehk kuni aastani 1990 –, olin mina Tartu ülikoolis õppejõud. Jah, mõnes laagris puutusime tollal kohe päris kindlasti kokku. Aga ma ei soovi tema isiku ega kõnealuse teema kohta rohkem lisada, sest olen Eestist ära ega taju ausalt öeldes ka seal valitsevat õhustikku ehk päris täpselt,” sõnas algul Eesti naiste ja 1992. aasta maist meeste koondist juhendanud Alaver.

Edasi lugedes saab teada, milliseid kokkupuuteid on lisaks Alaverile olnud Bernatskiga Harry Lembergil, Urmas Välbel, Toomas Teinil ja Rein Jalakal.

Avalehele
Loe veel: