Diana Ingerainen rõhutab, et kõik alternatiivmeditsiiniks nimetatav pole halb – selles, mis toetab liikumist, on alati positiivset. Foto: Tiit Blaat
Perearstid kui esmatasandi meditsiini esindajad puutuvad alternatiivsete tervisesuundumustega arstidest kõige rohkem kokku. Seetõttu ei üllatanud neid ka vegandieedi problemaatika. „Meie kokkupuuted on enamasti laste kaudu, sest kõik lapsed peavad tulema üheksakuuselt vereanalüüsi,” ütles perearstide seltsi juhatuse esimees Diana Ingerainen. Kui väikelapse hemoglobiini näit on madal, hakkab arst põhjuseid uurima ja küsib toitumise kohta.
Radikaalsetest veganitest emad jagunevad dr Ingeraineni sõnul kaheks. Ühed on need, kes arstiga vaidlemise vältimiseks lubavad lapsele liha anda, kuid tegelikult seda ei tee. Teised ütlevad julgelt välja, et nad ei hakka mitte kunagi lapsele andma midagi, mis sisaldab liha ja rauda. „Viimase juhtumi puhul istusime arstidega koos ja arutasime, mida teha – kas teatada lastekaitsesse või mitte. Varem oleme teatanud ja näinud, et sellest ei ole kasu. Ainus, mida teha saame, on vanematega lõpmatuseni rääkida. Muid vahendeid pole,” ütles Ingerainen. Lastekaitsesse pöördumisest ei pruugi kasu olla, sest varjatumat väärkohtlemist nagu kloordioksiidi või ebapiisava dieedi kasutamine on väga keeruline tuvastada, kui lapse kodu on muidu heas korras ja laps hoolitsetud.
Avalehele
118 Kommentaari
Loe veel: