Foto: REUTERS/SCANPIX

Lähedaste sõnul ei ole 36-aastane Maksim Koroljov kunagi silma paistnud priiskava eluviisiga. Kuigi talle kuulus eraomand Viimsis ja tal oli kolm autot, oli ta siiski lihtne inimene. Tänavu märtsis mõisteti Koroljov süüdi arvutikelmuses ning ta sai karistuseks ühe aasta tingimisi vangistust pooleteiseaastase katseajaga.

Varem müügimehena töötanud, kuid ettevõttest 2012. aasta lõpupoole tüliga lahkunud Koroljov tunnistas kohtus, et sellest ajast alates läks kõik allamäge. Püsivat ja ametlikku töökohta pole tal olnud. „Olen sõbraga teinud korterites elektri- ja sanitaartöid,” meenutab Koroljov. Samuti aitas ta sõpra apelsinide veo ja jaemüügiga. „Mina vedasin apelsine klientidele, sõber tegeles müügiga. Teenisin 20 eurosenti kilo pealt,” selgitab ta. Apelsine olevat kokku olnud viis tonni. Tsitrusviljade müügist saadud raha ei olnud Koroljovi jaoks aga piisav ning nii sai 2014. aasta novembris tema parimaks sõbraks hall sülearvuti Samsung.

Koroljov sukeldus tumeveebi ehk interneti pimedamasse poolde, kus kaubeldakse keelatud asjadega, ning hakkas ostma kolmandate isikute pangakontoandmeid.

Avalehele
37 Kommentaari
Loe veel: