Tal on pikk pats ja kuldsed kõrvarõngad. Tal on peas kiisupildiga kiiver. Ta käte vahelt purskab tuld ja sädemeid. Ta on Tatjana Karaganova, Tallinna tööstushariduskeskuse kuulus keevitusõpetaja. Juba kolmkümmend aastat jutti.

Venemaal Togliatti linnas kasvanud Tatjanast oleks võinud saada ka baleriin. Ta lõpetas 1976. aastal Lada ehk Žiguli autode tootmisega kuulsaks saanud linna balletikooli. Tatjana vanemad leidsid, et inimesel oleks vaja ka päris elukutset — ega ainult tantsimine leiba lauale too.

„Kuueteistkümneaastane on rumal, ei tea elust midagi, nii mõistatan tänaseni, miks keevitamist õppima läksin,” selgitab ta nüüd. Tema ümbert tõuseb tossu, lahvatab leeke, lendab tuhandeid sädemeid. Tatjana keevitus­õpilased teevad oma tavalist koolitööd.

Lõpuks saigi Tatjanast Togliattis keevitusinsener, ta lõpetas kooli parimate hulgas. Priimusena oli Tatjanal võimalik valida töökoht ükskõik kus oma toonasel kodumaal. Kuna nimekirjas troonis Tallinn, valiski ta Eesti ja alustas tööd Volta tehases. „Töötasin kolm aastat insenerina, aga igav oli,” meenutab Tatjana tehasest lahkumist ja kutsekooli õpetajaks suundumist.

Lugu jätkub

Avalehele
5 Kommentaari
Loe veel: