Taavi Kotka Helsingis Põhjamaade suurimal IT-konverentsil Slush, kus osalevad idufirmad, investorid ja tehnoloogiaettevõtted kogu maailmast. Foto: Kai Kuusisto

USA unicorn [idufirma, mille väärtus on vähemalt miljard USA dollarit] Stripe tutvustas eelmisel nädalal Barcelonas Mobile World Congressil uut teenust Atlas. Selle kontseptsioon on väga lähedane, et mitte öelda sama mis meie e-residentsusel. Ainus vahe on selles, et Stripe on mõeldud USA, mitte Euroopa turule. Stripe on sellele juba teenuseid ehitanud: USA-s ettevõtte registreerimine, pangakonto avamine, juriidiline nõustamine, maksesüsteemid jm. Millisesse konteksti see meie e-residentsuse paneb?

Eks me ootasime seda juba ammu. Viimastel aastatel on maailmas hüppeliselt juurde tulnud inimesi, kes müüvad oma teadmisi ja tooteid rahvusvaheliselt. Neid on juba kümnetes miljonites. Need inimesed vajavad oma ettevõtte jaoks mugavat ärikeskkonda ja vaatavad ringi, sest nende koduriik üldjuhul ei paku lihtsaid ja mugavaid lahendusi. Viimati öeldut näitab ka e-residentide statistika põhjuste kohta, miks üldse Eesti e-residendiks hakatakse.

Avalehele
107 Kommentaari
Loe veel: