Nõlvaku hooldekeskust esindavad Indrek Sooniste ja Angelika Armolik (seljaga vasakul) istuvad Maia Ploomi õigusbüroos laua taga. Nad on leppinud Olav Andersoni (paremal) nõudega tema abikaasale tekitatud kannatuste eest. <p>Foto: Anni Õnneleid

Kui Olav Anderson viis augusti alguses oma abikaasa Juzefa Tartu Nõlvaku hooldekeskusesse, pidi see olema ainult kaheks nädalaks. Kuid läks teisiti. „Ei oleks eales uskunud, et sinna viimine osutus nii suureks veaks,” kahetses ta. Äsja 80. sünnipäeva tähistanud Juzefa tervis halvenes hooldekodus nii järsult, et ta oli juba surmasuus ja tema nn päästmisoperatsioon kestab siiani.

„Algul pidi ta seal olema ainult kaks nädalat, kuni ma ise olin sanatooriumis,” rääkis eakas mees, kes siiani on ise oma naise eest hoolt kandnud. „Ta käis ise ringi, käisime veel ekskursioonidelgi. Mina muidugi aitasin ja toetasin teda. Igaks juhuks panime ta selleks ajaks hooldekodusse, kui ma ise ära olin, et ta päris üksi ei oleks,” selgitas ta. Koha Nõlvaku keskuses, mis on SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse eakate hooldusosakond, määras neile Tartu sotsiaalabiosakond.

« Avalehele 224 Kommentaari