MTÜ Inimõiguste Instituut nimetab enda tuntuimaks kaubamärgiks rahvusvahelist inimõiguste aastakonverentsi, mida korraldatakse 2011. aastast alates. Pildil on 2014. aasta konverents „Väärikus inimõiguste kontekstis”. Foto: Ilmar Saabas

Ministeeriumite avalikest dokumendiregistritest selgub, et 2011. aastal oli MTÜ Inimõiguste Instituut toetus 110 000 eurot ja viimased viis aastat on see olnud regulaarselt koguni 250 000 eurot aastas. Peale selle on instituut saanud väiksemaid toetusi kuni mõnekümne tuhande euroni. Teistel organisatsioonidel on tekkinud küsimus, miks jagab ministeerium MTÜ-le ilma konkursita suuri summasid, kuigi samas valdkonnas on mitu konkureerivat vabaühendust.

„Kuidas on võimalik, et 2016. aastal, kogu meie läbipaistva riigiraha asjanduse juures on võimalik selline olukord, et keegi ei oska põhjendada, miks antakse raha aasta-aastalt asutusele, mis sellega eriti midagi mõistlikku peale ei oska hakata ega paku selle eest ka mingeid sisulisi tulemusi,” küsis teise organisatsiooni, SA Eesti Inimõiguste Keskus üks asutaja Kari Käsper hiljuti avalikus Facebooki postituses, kus jagas viidet justiitsministeeriumi ja inimõiguste instituudi äsja sõlmitud lepingule.

Avalehele
48 Kommentaari
Loe veel: