Rahvusvahelise laste joonistusvõistluse "Laps ja vägivald" peaauhinna võitis Tallinna tüdruk Brita Kaasik (6), kes õpib joonistamist kunstistuudios Grafeem.

Neli aastat kunstistuudios õppinud Brita Kaasikule tõi võidu pilt "Valu paistab läbi käte".

"Sa võid käed näo ette panna, kui sul on paha või kui nutad, aga valu sellest ära ei kao," ütles Brita oma pildi seletuseks ja lisas, et teab seda oma kogemustest.

Vaatamata konkursivõidule teatas Brita, et rohkem ta nii kurbi pilte joonistada ei taha, sest hoopis rohkem meeldib talle rõõmsalt aega veeta. Brita Kaasik õpib Tallinna 21. kooli 1.b klassis süvendatult inglise keelt, laulab ETV lastestuudios ja käib tennist mängimas.

Kunstiringi Grafeem juhendaja Edna Vahter tunnistas, et kunstiringi turvalistest kodudest pärit lapsi oli üpris raske sellise keerulise teema lainele juhtida.

"Näitasin lastele väikese tüdruku pilti ja küsisin, miks ta nende arvates nutab. Vastuseks tuli, et "ema ei lubanud kingi jalga panna" või "poiss lükkas tüdruku pikali." Lastekodulaste töödes oli kunstistuudio juhataja Ilona Volmeri sõnul seevastu märgata palju valu ja vägivalda.

Võistluse korraldas rahvusvaheline naiste heategevusorganisatsioon Soroptimistide Liikumine.

Joonistusvõistlusega sooviti anda lastele võimalus rääkida probleemidest oma piltide kaudu ja juhtida ka täiskasvanute tähelepanu sellele, millisena lapsed enda ümber vägivalda tajuvad.

Võistlustööle olid ette antud kindel formaat ja teema. Eesti lastelt laekus kokku 367 tööd ja autorid olid 4–18-aastased.

Rahvusvahelisele võistlusele saadeti neist 48 parimat joonistust. Kokku valiti lõppvooru 2786 tööd 28 riigist üle maailma.

Oma auhinnakarika saab Brita kätte kunstistuudio Grafeem jõulupeol, aga see on talle praegu veel üllatus.