Kahe Eesti neiu, 19-aastase Anneli ja 22-aastase Anne Maarja Peruusse narkomuulaks värbamise skeemi autorina on kinni peetud üks kahtlustatav. Vanuselt ei erine ta tüdrukutest kuigivõrd, päritolult aga küll: eestlaste Hispaaniasse ja sealt edasi Peruusse saatmise taga näib olevat 20-aastane Nigeeria kodakondsusega noormees, kes elas ja tegutses Hispaanias. Möödunud reedel toodi ta vahistatuna rahvusvahelise operatsiooniga Hispaaniast Tallinna ja ootab nüüd siin eeluurimisvanglas kohut. Süüdi mõistmise korral saab talle Eesti seaduste järgi narkootilise aine käitlemisele ja üle riigipiiri toimetamisele kihutamise eest karistuseks määrata ühe- kuni kümneaastase vangistuse. Täpne aeg oleneb sellest, kui tõsine raskusaste kohtus tõendatakse.

Nagu teada, peeti kaks Eesti neidu mullu 4. oktoobril Peruu Cusco lennujaamas kinni ligi kuue kilo kokaiiniga, mis oli peidetud nende kohvrisse. Tänavu 5. veebruaril toimunud istungil mõistis Cusco kohus mõlemad Eesti kodanikud süüdi narkootilise aine omamises ja vedamises ning mõistis nad kaheksaks aastaks ja kaheksaks kuuks vangi. Karistust kannavad nad siiani sealsamas Cusco vanglas.

Loe edasi, kuidas õnnestus eesti uurijatel rahvusvaheline kuritegelik skeem lahti harutada ja tegelike organisaatoriteni jõuda.

Avalehele
79 Kommentaari
Loe veel: