Lõppeva nädala jooksul leidis kinnitust 60 haigestumist. Reuters

Tervisekaitseinspektsiooni teatel on alates maikuust nakkushaiguste laborisse saadetud 965 uue gripi kahtlusega analüüsi, positiivseid vastuseid on saadud 269 juhul.

Kuigi suurem osa haigestunutest on saanud viiruse välisreisilt, levib viirus nüüdseks ka Eestis. Haigusjuhte on tänaseks kinnitatud lisaks Tallinnale ja Harjumaale veel üheksas maakonnas: Jõgeva-, Põlva-, Valga-, Võru-, Pärnu- ja Viljandimaal, Ida- ja Lääne-Virumaal ning Tartus.

Haigestumus on kõige kõrgem 10–19 aasta vanuste laste ja noorukite hulgas, üle 50-aasta vanustel on uue gripi viirust kinnitatud üksikjuhtudel. Esimene uus A(H1N1) gripiviirus sai Eestis kinnituse mai lõpus, haigestumine hakkas tõusma novembri alguses ehk aasta 45. nädalast.

Tervisekaitseinspektsioon tuletab meelde, et uue A(H1N1) gripiviiruse levik sarnaneb hooajalisele gripile, mis tähendab, et iga haigestumise üksikjuht ei vaja enam laboratoorset kinnitust. Laborianalüüside valikulist võtmist jätkavad gripi sentinel-seirega liitunud perearstid, lisaks tehakse laboriuuringuid ka puhangute korral.

Gripitaoliste haigustunnuste ilmnemisel (palavik 38° ja enam, millega kaasnevad kurgu-, pea-, lihas – või liigesvalu, nohu või köha) tuleb jääda koju ja võtta ühendust perearstiga, kes määrab edasise ravi. Nõu võib alati küsida ka perearsti nõuande telefonilt 1220.