Raimond Danilov julgustab ka teisi valijamehi oma otsustele kindlaks jääma, mitte alluma erakondade kontrollisoovidele. Foto: Siim Solman

„Nii kui reedel teatasin oma valijatele-tutvusringkonnale, et toetan valijamehena presidendivalimistel Marina Kaljuranda, tuli õhtul Moonika Helmelt kuri kõne, et astugu ma siis erakonnast välja,” teatas asjade käigust imestunud Raimond Danilov, kes alles hiljuti alustas kohalikus omavalitsuses poliitikukarjääri. „Siis ma tegingi seda, samal õhtul astusin ühe hiire-klõpsuga erakonnast välja. Ja kui ma siis tegelikult ei olnud veel Marinale kandidaadiks esitamise toetusallkirja andnud, siis pärast seda andsingi,” kirjeldas Danilov. Ta vestles Kaljurannaga telefonitsi ja kinnitas, et andis nõusoleku anda talle üks allkiri vajalikust 21-st, et Kaljurand valimiskogus presidendikandidaadiks esitada.

Millest selline segadus? Danilovi sõnul leppisid nad juba varem seitsme Martna vallavolikogu liikmega kokku, et toetavad ühiselt kas Kallase kandidatuuri või kui Kaljurand peaks osalema, siis teda. „See oli meie ühine suusõnaline kokkulepe, et vähemalt esimeses voorus hääletame nii. Kõik olid sellega päri,” selgitas Danilov.

Avalehele
543 Kommentaari
Loe veel: