Endiselt pole teada, kes on seniste rünnakute taga. Seetõttu on võimatu öelda, kas krüptoviiruse lõi mingi organiseeritud rühmitus ja kas seda võib rahastada mõni riik. Mõnes rünnakus on kahtlustatud nii Venemaad, Hiinat kui ka Põhja-Koread, ent Klaid Mägi (paremal) sõnul on need kõik spekulatsioonid ja kindlate tõenditeta midagi sellist väita ei saa. Foto: Rauno Volmar

See aeg on möödas, kui arvati, et viirus või küberrünnak kaotab arvutist mõned failid. WannaCry- ja Petya-nimeliste pahavarade põhjal peaks praeguseks olema kõigile selge, et küberrünnakud mõjutavad igapäevaseid ja elutähtsaid teenuseid, ütles riigi infosüsteemi ameti (RIA) intsidentide käsitlemise osakonna juht Klaid Mägi.

Teatavasti halvas WannaCry viiendiku kogu Suurbritannia tervishoiuteenuste pakkujatest. Viimaste päevade jooksul levinud Petya suutis seisata autotehaseid ja pankasid ning sulgeda Eestis ehitustarvete poe. „See ei ole enam lihtne viirus, justkui uss, mis arvutisse satub, sellel on reaalne mõju,” toonitas Mägi.

« Avalehele 78 Kommentaari