Siseministeeriumi sisejulgeoleku asekantsler ja valitsuse julgeolekukomisjoni terrorismivastase võitluse nõukogu esimees Erkki Koort Foto: Vallo Kruuser
Siseministeeriumi sisejulgeoleku asekantsler ja valitsuse julgeolekukomisjoni terrorismivastase võitluse nõukogu esimees Erkki Koort ei pea õigeks mõtet, mille Hispaania ja ka Soome pärast Pariisi terrorirünnakuid välja käisid. Hispaania ja Soome hinnangul tuleks Schengeni reeglid üle vaadata.

Koorti sõnul on see teema, mis tuleb pea alati pärast terrorirünnakuid esile, kuid millega ei tohi kaasa minna. „Euroopa Liidu üks aluspõhimõte – inimeste vaba liikumine – oleks sellega hävitatud ja see ongi terroristide eesmärk. Tegelikult peame tegema kõik selleks, et vabalt liikumist ei pärsitaks,” põhjendas Koort. Tema sõnul on EL-is juba olemas mehhanismid, millega nn pahade liikumist takistada. Terrorismi eest me tõenäoliselt enam ei põgene – paljude riikide luurejuhid või ministrid on öelnud, et järgmised rünnakud on üksnes aja küsimus. „On selge, et uusi rünnakuid on Euroopas oodata,” tõdes ka Koort.

Avalehele
31 Kommentaari
Loe veel: