Teisipäeva õhtul, mõned minutid enne „Aktuaalse kaamera” algust sai Marko Kaljuveer ärevust tekitava sõnumi. Rahvusringhäälingu juhatuse esimees Margus Allikmaa palus tal ilmuda järgmisel hommikul enda kabinetti. Jutuajamise teema sai Kaljuveerile selgeks mõni hetk hiljem, kui uudistesaate diktorid teatasid pikaaegse sporditoimetuse juhi ootamatust vallandamisest.

„Lihtsalt niimoodi, televisiooni otse-eetris,” jagas ta eile Eesti Päevalehele nördimust. Kuigi uudise vormis esitatuna kõlas see Kaljuveerile üpris ootamatult, polnud lähenevas vallandamises talle iseenesest midagi üllatavat. Kaljuveeri sõnul täitis Allikmaa nüüd selle, mis mullu olude sunnil tegemata jäi. „Detsembris ütles ta eravestluses otse, et soovib minust lahti saada, sest ma võitlevat liiga jõuliselt jalgpalli näitamise eest. Nüüd siis tegigi ära, aga minu arvates ei tohiks niimoodi oma inimestega käituda, eriti veel võtmepositsiooni töötajatega.”

Loe edasi, mida Kaljuveer arvab EOK soovidest ning kes võib Eesti Päevalehe andmeil saada ERR-i sporditoimetuse uueks juhiks.

Avalehele
108 Kommentaari
Loe veel: