Eile teatas suuresti riigi omanduses oleva Estonian Airi nõukogu, et senine lennufirma juht Andrus Aljas lahkub juuni alguses ametist. Lennuettevõtte nõukogu esimees Joakim Helenius  kinnitas, et valik võimalike kandidaatide vahel juhi kohale on tehtud ja uue juhatuse esimehe nimi öeldakse 1. juunil 2011, kui ta ametisse astub. Enne seda päeva uue juhi nimega Helenius ei spekuleeri, aga tegemist on välismaalasega, kes Estonian Airis praegu ei tööta.

Ent Eesti Päevalehele teada-olevalt ei tule uus Estonian Airi juht geograafilises mõttes üldse mitte kaugelt. Eile viitasid informeeritud allikad, et tegemist olevat ühe lõunanaabrite lennufirma praeguse juhtfiguuriga. Kuivõrd eilse päeva jooksul kirjeldati veel avaldamata uue Estonian Airi juhi kogemust lennunduses väga kauaaegse ja laialdasena, siis võib Air Balticu juhatusest sellisele iseloomustusele vastata Riias paikneva ettevõtte kommertsala juht Tero Taskila.  Tema CV-s figureerivad väljapaistvalt töökohad sellistes lennufirmades nagu Gulf Air, Qatar Airways, Lufthansa, Royal Brunei Airlines ja Finnair.

Andrus Aljas on töötanud Estonian Airis juhatuse liikme ja finantsala asepresidendina 2006. aastast. 2007 sai ta presidendi kohusetäitjaks ja 2008. aastal tehti temast juhatuse esimees ning president. Ka mulluse aasta lõpetas Eesti rahvuslik lennufirma kahjumiga.