Evelin Ilves on presidendiprouana haiglaid külastades pidanud piirduma kõrvaltvaatamise ja lillekimpude vastuvõtmisega. Alates selle aasta sügisest saab ta soovi korral ka ise ravima hakata. Foto: Rauno Volmar

Eesti tervishoid vaevleb arstide väljavoolu käes: näiteks Soome arstide liidu andmeil on Soomes töötavate Eesti arstide arv viimase viie aastaga kahekordistunud. Eesti ei saa takistada arste lahkumast, kuid ühe meetmena võtavad Tartu ülikool ja sotsiaalministeerium sel aastal kasutusele programmi, mis lootust mööda toob tööle neid, kes on arstiks õppinud, aga pole erialal aastaid tegutsenud. Skeem on lihtne: kolm kuud kiirkursust, seejärel praktika ja eksam ning aastaid tagasi arstiks õppinu võib tohtrina tööle asuda. Seejuures maksab riik taasõppijatele õppekuude jooksul pea kahekordset Eesti keskmist palka.

Nii taastab oma litsentsi ka proua Evelin Ilves, kes lõpetas arstiteaduskonna 1993. aastal. Õpingute ajal töötas ta TÜ kliinikumi operatsiooniblokis ja psühhoneuroloogiahaiglas ja -polikliinikus, kuid pole läbinud residentuuri.

Avalehele
253 Kommentaari
Loe veel: