Riigikogu rahanduskomisjon korraldas, nagu varem lubatud, firmaautode eelnõu parlamentaarse kuulamise. Mäletatavasti ei saaks ettevõtted selle eelnõu puhul enam firmasse ostetud sõiduautolt tagasi kogu käibemaksu, nagu on olnud seni. Tugeva avaliku vastukaja tekitanud maksumuudatus tõi rahandusministeeriumile ja riigikogule küsimuste tulva, mida võimendas see, et eelnõu ei jõutud osapooltega enne selle valmimist arutada. Seda oli sunnitud möönma ka rahandusminister Jürgen Ligi.

Kaks nädalat tagasi läbis eelnõu esimese lugemise ning nagu kolme ja poole tunni pikkusest avalikust arutelust näha oli, pole küsimusi vähemaks jäänud. Paljude osapoolte jaoks jäi selgusetuks, miks läheneb riik firmaautodelt käibemaksu kogumisele valest otsast ega tegele kõigi maksukoormuse tõstmise asemel hoopis nende firmadega, mis riiki petavad.

Loe edasi, miks eestlased võrreldes teistega kuidagi oma pensionifonde käima ei saanud, ent sellest hoolimata pankadele oma raha hoidmise ja investeerimise eest kõige rohkem maksavad ning kas ja kuidas saaks fondide valitsuskulusid vähendada

Avalehele
27 Kommentaari
Loe veel: