Juba kolmandat aastat maksab Baltic American Freedom Foundation (BAFF) Eestist, Lätist või Leedust pärit noorele ligi 30 000 dollarit aastas, et ta saaks teha erialast praktikat mõne USA firma juures. Seni on programmis osalenud 26 eestlast, 46 lätlast ja 30 leedulast, kellest enamik oli praktikal New Yorgis, Washingtonis või Californias, ent mindi ka Hawaiile ja Texasesse. „Valime välja Baltimaade parimad noored ja leiame neile tõeliselt sobiva erialase praktikakoha,” selgitas fondi eestvedaja Kim Davis.

Näiteks tõi ta geograafiaharidusega noore Eesti neiu, kes töötab praegu New Yorgis ÜRO peakorteris, Maine’i osariigis laevatehases töötava Leedu noormehe ning San Fransiscos ajakirjandust praktiseeriva lätlase. „Ehkki suur osa meie kandidaatidest on äri- ja majandusinimesed, on meil ka näiteks disainereid ja muusikuid, on oluline, et me kunste ei unustaks,” märkis Davis ning lisas, et praeguse seisuga jagub raha stipendiumide maksmiseks ligi kümneks aastaks.

Loe edasi, milline kogemus oli New Yorgis kinnisvarafirmas e-turundust arendanud Eesti noorel, kes nüüd töötab Tallinnas Microsofti Kesk- ja Ida-Euroopa start-up’ide suunajuhina.

Avalehele
18 Kommentaari
Loe veel: