Kohalikud elanikud leidsid kümme surnud sookurge Pärnumaal Tahkuranna valda jääva Reiu küla kandis mere äärest. Kui muidu on sealtkandi rahvas harjunud, et meri uhub pärast jää minekut rannikule hülgelaipu, siis seekord oli üllatus suur, kui ligi paari kilomeetri pikkusel ranna­lõigul vedelesid hoopis halli sulekuuega lõpnud sookured.

Aastakümneid sookurgesid uurinud Aivar Leito sõnas juhtunust kuuldes, et kui mere äärest oleks leitud üks–kaks kurge, poleks tegu mingi erilise sündmusega. Kuna aga hukkunuid oli kümme, on tema hinnangul tegu tõsise juhtumiga. „Minu jaoks on see täiesti arusaamatu, mis nende lindudega võis juhtuda,” kostis Leito, kes pole seni oma elus selliste juhtumitega kokku puutunud.

Vigastusi ei paistnud

Põhimõtteliselt on Leito arvates kaks võimalust, mis lindudele saatuslikuks võis saada: linnud kas hukkusid mingi mürgistuse tõttu või siis juhtus nendega midagi merel. „Teoreetiliselt on võimalik, et sookureparv võis mere kohal hätta jääda, linnud vette kukkuda ning uppuda,” ütles Leito.

Aga ta kahtles viimase võimalikkuses, sest on teada, et sookured on võimelised vette kukkudes ujudes pikalt vastu pidama.

Avalehele
56 Kommentaari
Loe veel: