Üle Eesti käib praegu mitukümmend läbirääkimist omavalitsuste vahel, kes peavad plaani naabritega liituda. Nende seas on ka valdasid, mille elanike arv jääb napilt alla nõutud 5000 piiri, kuid mis ei soovi oma iseseisvust kaotada.

Esimene õnnelik pääseja on neist ilmselt Harjumaa Kiili vald, kes sai just hiljuti nõutud elanike arvu täis. Seda tähistati rahvapeoga, kus pakuti kuuma jooki ja pirukaid, peeti spordivõistlusi ja kõige lõpuks süüdati lõkkeplatsile toodud jõulukuused.

Kiili vallavanem Aimur Liiva selgitas, et neil oli eelmise aasta seisuga puudu umbes 300 inimest. „Me ei ole ühelgi aastal teinud mingit kampaaniat, viimati tehti meil kampaania umbes kümme aastat tagasi,” ütles Liiva. „Suhtusime väga rahulikult, elasime oma elu, ei tormanud. Aga nüüd, kui sügisel öeldi see 5000 piir, siis me tõepoolest mõtlesime kasutada abi.”

Hea lugeja, mida on kavandatav haldusreform endaga kaasa toonud sinu koduvallas? Missuguste meetoditega rahvast juurde meelitatakse ja kuidas on see õnnestunud? Milliseid läbirääkimisi peetakse naabervaldade ja -linnadega? Mida kohalikud inimesed sellest kõigest arvavad? Anna teada aadressil rahvahaal@delfi.ee !

Avalehele
98 Kommentaari
Loe veel: