Kolm päeva enne valimisi sai Harku praegune vallavalitsus valmis viimase märkimisväärse ponnistusega: lõpuks võeti vastu valla üldplaneering, mida on menetletud juba 2001. aastast alates. Kuid mitmelt poolt kostab ka protestihääli.

Üks jõulisemaid protestijaid on Harku vallas Muraste kandis ühe viiehektarilise krundi omanikke esindav Osvald Tilk. Oma perele ja pere äripartnerile kuuluva kinnistu eest hoolitseva Tilga mure on lühidalt selles, et uus üldplaneering keelab neil osaliselt oma krundile ehitamise. Tilga pere ostis oma maatüki veel vana üldplaneeringu kehtimise ajal, kui kinnistul ehituspiiranguid polnud. Uues üldplaneeringus näksab rohekoridor krundist siilu välja. Tilga perele ja nende äripartnerile tähendab see investeeringu väärtuse vähenemist ja nii on Tilk Harku uue üldplaneeringu ja oma krundile tikkuva rohekoridori vastu võidelnud aastaid, tuues esile, et rohekoridori saaks ju nihutada erakrundilt natuke edasi valla maale. Seni pole protest tulemusi andnud, kuigi planeering on Tilga ja teiste eraomanike vaiete tõttu aastaid veninud. Kokku on Harku valla üldplaneeringu vastu 97 vaiet.

Loe, kuidas kommenteerib vaidlust vallavanem Kaupo Rätsepp ning mida arvab Harku valla rohealadest Eestimaa Looduse fondi juht Silvia Lotman.

Avalehele
10 Kommentaari
Loe veel: