Kaader videost Kaader lugeja saadetud videost

Esimesed pättused tehti kambakesi koos: nad viskasid sisse poe või kioski aknad või vandaalitsesid muud moodi. Kambavaimu tugevnedes muutusid ka teod tõsisemaks.

Viieliikmeline kamp tegutses üsna organiseeritult. Neil olid konkreetsed eestvedajad, aga ka oma n-ö kerberosed, kes vajaduse korral teiste eest rusikatega vehkisid. Kuigi tegu oli veel alaealistega, polnud need üksnes väiksed kähmlused, toimus ka päris jõhkraid peksmisi. Vene keelt kõnelevad poisid olid vaadanud vene krimisarju, mida üritasid jäljendada. Teisisõnu: tõelised isehakanud platnoid.

Eelmise aasta lõpus mõistis kohus nad eri tegudes süüdi, kaks noormeest said reaalse vanglakaristuse, teised pääsesid tingimisi. Kahjuks läks aga noorukitega nii nagu varemgi: karistusele järgnes jälle kuritöö.

Vast kuulsaim selle noortekambaga seotud episood käis läbi ka ajakirjandusest. See juhtus juuli lõpus Tallinnas Viru McDonald’si kiirtoidurestoranis, kus nad osalesid suures kakluses.

Loe homsest Eesti Päevalehest, milline on vene noorukite varasem paturegister ning millised uued kuriteod nende hingel on!