Kõike on natuke muudetud, aga see ei ole kindlasti persoonis kinni, selline hiiglaslik organisatsioon nagu rahvusringhääling ongi pidevas arengus. Võime rääkida, kui palju on juurde tulnud tegevusi veebis, sellest, mismoodi on muutunud programm, millised saated on kadunud ja juurde tulnud. Ilmselt selle aasta kõige suurem väljakutse on olnud otsus käivitada venekeelne telekanal.

Ametisse astudes rääkisite, et tähtis on taastada töötajate usaldus. Kuidas praegust sisekliimat iseloomustaksite?

Minu andmetel kõik toimib, kõik laabub. Igas loomingulises kollektiivis on aeg-ajalt pingeid, aga me ei saa praegu kindlasti rääkida rahvusringhäälingust kui mingist pingepesast.

Alustuseks: mida hakkab endast kujutama venekeelne kanal ETV+?

Nagu iga asja puhul, on ka ETV+ ees üks raam: eelarve. Algusest peale on olnud kaks põhimõttelist seisukohta. Esiteks, et ETV+ ei hakata tegema midagi eestikeelsete programmide ega ka venekeelse Raadio 4 arvel. Seega peab talle tulema ekstra raha. Teiseks, ETV+ ei ole Venemaa ametlike kanalite vastane kanal ega vastupropagandakanal, tegemist on täiesti sõltumatu programmiga rahvusringhäälingu raames. Seal on uudised ja sinna on kord nädalas planeeritud ühiskondlik-poliitiline debatt, aga see on väike osa programmist. Esmaspäevast reedeni tuleb hommikune infotainment-otsesaade. Tuleb ka õhtune infotainment-saade. Ärme võrdleme „Terevisiooni” ja „Ringvaatega”, sest need ei ole kloonid. Kindlasti tuleb kanalisse meelelahutust. Ma ei oska veel öelda, millises vormis, aga see peaks olema kogukonda kaasav – mõni telemäng, mõni reality, „Laulukarussell”, midagi sellist.

Loe edasi homsest Eesti Päevalehest!