Riigiraha jagamine on filmirahva tülli ajanud Foto: Ilmar Saabas

Factory tahab, et Tallinna halduskohus tühistataks EFI otsused, millega tunnistati konkursil edukaks Allfilm OÜ projektid "Tõde ja õigus" ning "Võta või jäta". Samuti soovib Factory, et nende endi projektile "Purjetamine vabadusse" tehtaks uus sõltumatu hindamine.

EFI peaprodutsent Piret Tibbo-Hudgins on Eesti Ekspressile nimetanud seda kohtukaasust kahe mehe kiusuks, „Purjetamine vabadusse“ produtsent Meelis Niinepuu ja režissöör Peeter Rebane, keda kohtus esindab Allar Jõks, süüdistavad EFI-t aga korruptsioonis. Tibbo-Hudgins leiab, et süüdistused on alusetud.

EV100 mängufilmide konkurss kuulutati välja juba 2012. aasta lõpus ning esimeses voorus tuli žüriil hinnata anonüümseid ideekavandeid. „Žürii koosseisus istus vähemalt kaks Allfilmiga seotud isikut, kellel oli otsene huvide konflikt ja kes teadsid, millised projektid konkursile laekuvad,“ väidab Niinepuu. Nendeks isikuteks olid „Tõde ja Õigus“ kaasprodutsendi Madis Tüüri elukaaslane Elen Lotman ja EFI peaprodutsent Piret Tibbo-Hudgins.

Loe filmirahva rahatülist pikemalt homsest Eesti Päevalehest!