„Vähemalt seitse–kaheksa aastat pole [palk] tõusnud ja lähiajal ei tõuse ka,” pahurdas staažikas veoautojuht Ivo (50) küsimusele peale, millal tööandja viimati tema palka suurendas. Eesti Päevaleht korraldas eile tänavaküsitluse, kus uurisime, mil määral on tagasihoidliku majanduskasvu oludes Eesti tööandjad alluvatel palka suurendanud. Selle ajendiks olid statistikaameti eile avalikustatud kolmanda kvartali tulemused, mille järgi on Eesti keskmine brutopalk aastaga teinud hüppelise tõusu – keskmiselt 8,8% ja reaalpalgana 5,8%, milles on arvesse võetud ka tarbijahinnaindeksi muutuse mõju.

„Küsige neilt, palju nemad teenivad, ja te kukute pikali,” osutas autojuht lähedalasuva tankla klienditeenindajate poole. Ta põhjendas, et müüjatele pakutav palk on praegu niivõrd madal, et harvad pole isegi juhud, kui ettevõttel tuleb neid pealinna tööle värvata lausa Ida-Virumaalt. „Lasnamäelt ei tule sul keegi 250–300-eurose palga eest nii pikki päevi rügama.”

Loe edasi, mida arvavad eksperdid hoogsa palgatõusu jätkumisest ning miks eestlased oma töötasudega ikkagi rahul ei ole.

Avalehele
225 Kommentaari
Loe veel: