Hiljutises Tallinna õnnetuses sai vigastada 14 inimest. Mercedesele otsa sõitnud BMW juhi organismist leiti alkoholi tarvitamise jälgi. Kas vastutama peaksid ka kaassõitjad? Foto: Tiit Blaat

18. mai seisuga on sel aastal joobnud juhtide süül Eestis juhtunud juba 32 liiklusõnnetust, milles on hukkunud kolm ja saanud viga 37 inimest. Möödunud aastal oli Eestis joobnud juhtide süül kokku 149 inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles hukkus 17 inimest. Selle aasta esimese nelja kuuga tegi politsei liikluses 281 000 joobekontrolli ja avastas 2300 alkoholi tarvitanud juhti. 

Need arvud ja eriti 16. mail Tallinnas Tartu maanteel juhtunud 14 vigasaanuga suurõnnetus tõstatavad taas küsimuse, kas kaasvastutus ei peaks peale purjus juhi laienema ka temaga koos olevatele kaassõitjatele.

Liikluspsühholoog Gunnar Meinhard väljendas pärast lühikest mõttepausi mõtet, mida ta ka ise nimetas ekstreemseks. Tema sõnutsi võiks purjus juhiga samas autos olevate inimeste puhul kaaluda võimalust, et nad ei saaks hiljem juhi käest tagasi nõuda oma tervise- ega muid kulusid, sest nad on ise olnud kaasosalised. Teisisõnu: oma ravikulusid ja vastutust kandku nad ise. 

Hea lugeja, mida niisugusest mõttest arvad? Kas purjus juhi kaassõitjad peaksid jagama vastutust võimalike õnnetuste eest? Jaga oma arvamust aadressil rahvahaal@delfi.ee !

Avalehele
98 Kommentaari
Loe veel: