Terje Lepp

Täna hakkab enne keskööd alates saartest lund sadama ja tuiskama, vastu hommikut võib Lääne-Eestis ka lörtsi sadada ja jäidet olla. Kagutuul tugevneb 7-12, puhanguti 15, rannikul kuni 18 m/s, teatas EMHI.
Kolmapäeva öösel ja hommikul liigub üle Eesti aktiivne madalrõhulohk, mis toob lund, lörtsi ja tuisku. Tekib jäidet.
Päeval on sadu korraks hõredam, tugevam sadu saabub õhtul lõuna poolt läheneva tsükloniga. Öösel puhub tugev kagutuul, päeval pöördub lõunasse ja edelasse, lõpuks idakaarde ning nõrgeneb .
Õhutemperatuur on öösel –2…-8, Ida-Eestis enne keskööd –12, päeval tõuseb –2…+3°C-ni.
Läänemere põhjaosas tugevneb ennelõunal edela- ja lõunatuul puhudes 14-17 m/s, pärastlõunal pöördub tuul kagusse. Laine kõrgus ulatub 1,5-2,5 meetrini. Laevad jäätuvad aeglaselt.
Peipsi järvel tugevneb samuti ennelõunal edelatuul, mis pöördub õhtupoolikul kagusse puhudes 9-11 m/s.
Täna keskpäeval tugevneb edela- ja lõunatuul 15 m/s ka Soome lahel, õhtupoolikul pöördub tuul seal samuti kagusse. Laine kõrgus on 1-2 meetrit. Laevad jäätuvad.
Väinamerel ja Liivi lahel tugevneb ennelõunal edela- ja lõunatuul 14-17 m/s, pärastlõunal pöördub tuul kagusse. Laine kõrgus ulatub Liivi lahel 1-2 metrini. Laevad jäätuvad aeglaselt.

Neljapäeva öösel liigub tsükloni kese Liivi lahelt üle Eesti kirde poole. Lume- ja lörtsisadu on tugev, tuiskab ja on jäidet.
Päeval taevas selgineb ja sajuhood harvenevad. Tuul pöördub hommikul edelasse ja läände ja tugevneb, õhtul nõrgeneb.
Õhutemperatuur on vahemikus –2…+2°C.

Reedel väljub Kesk-Euroopast Läänemere lõunakaldale veel üks äge tsüklon ja selle teekond võib kulgeda nii palju lõunapoolsemalt, et Eesti jääb tsükloni põhjaserva tugevate ida-kirdetuulte meelevalda. Sajab lund ja tuiskab alates Liivi lahelt.
Õhutemperatuur on öösel –2…-8, päeval –2…+1°C.

Laupäeval liigub tsüklon ida poole. Selle tagalas pöördub tuul põhja ja võib veelgi tugevneda. Sadu ja tuisk jätkuvad. Õhtuks õhutemperatuur langeb –2…-6°C-ni.

Pühapäeval öösel sadu ja tuisk tugev põhjatuulega jätkuvad hommiku tuul nõrgeneb ja taevas selgineb. Õhutemperatuur langeb -10°C lähedale.