IRL-i esimees Urmas Reinsalu (paremal) pakkus juba möödunud nädala lõpus Taavi Rõivasele (keskel) ultimatiivses toonis, et kui Reformierakond IRL-i plaaniga ei nõustu, võiks madalapalgalistele teha maksutagastuse. Foto: Andres Putting

IRL ei taganenud madalapalgaliste maksuvabastuse soovist ega nõustunud Reformierakonna pakutuga, et maksame madalapalgalistele toimetulekutoetust. Seega jõuti eilsetel koalitsioonikõnelustel tagasi kompromissini, millest Eesti Päevaleht kirjutas juba laupäeval. Nimelt pakkus IRL-i esimees Urmas Reinsalu juba möödunud nädala lõpus Taavi Rõivasele ultimatiivses toonis, et kui Reformierakond IRL-i plaaniga ei nõustu, võiks madalapalgalistele teha maksutagastuse. See tähendaks, et madalapalgalised saaksid kord aastas tuludeklaratsioonide esitamise ajal tulumaksu lisatagastuse. Soodustust saaksid näiteks inimesed, kelle aastane tulu ei ületa keskmiselt 400 eurot kuus.

„Tahame, et madalapalgaliste maksuvabastus oleks ikka maksuvabastuse moodi, kus inimesed saaksid oma palgast ära elada, mitte sotsiaaltoetuste suurendamine,” põhjendas eile üks IRL-i liige, miks neile ei sobinud Reformierakonna pakutu.

Avalehele
40 Kommentaari
Loe veel: