Sügava metsa rüpes, kuivanud kase taustal seisavad kaks murelikku meest. Nad näitavad Vasemäe maaüksust Miila küla veerel, paika, kuhu peaks tulema fosforiidipuurauk. Kunagi võib-olla ka kaevandus. Loetlevad: „Siin elavad lendorav, väike- ja suur-konnakotkas, metsis…” Oleme tunni rääkinud Virumaa looduse haavatavusest, põhjaveest, mis võib puurimise ja kaevandamisega kaduma minna. Kodupaikadest, mille väärtust kaevandus vähendab. Investeeringutest ja rahvast, keda võimalik kaevandamine pigem ära viib kui juurde toob.

RMK-s töötav Raigo Rebane ja aiandustalu peremees Sven Valler on Rägavere vallavolikogu maaelukomisjoni liikmed. Lähiajal peavad nad koos kolleegidega otsustama, mida vastata Viru Keemia Grupist novembri lõpus saabunud kirjale. Selles seisis soov avada Rägavere vallas viis puurauku ja alustada läbirääkimisi „fosforiidi üldgeoloogilise uurimistöö hea tahte lepingu üle”.

Loe edasi, kuidas Rägavere vallavanema mõtlematult antud allkiri on fosforiidivastase võitluse taas käima löönud ning rahva murelikuks teinud.

Avalehele
88 Kommentaari
Loe veel: