Viimasel Kevadtormil filmiti peaminister Taavi Rõivast ja kaitseminister Sven Mikserit koos. Pahameelt tekitanud Ämari valimisreklaamis esines vaid Rõivas, kuid süü on langenud hoopis Mikseri õlgadele. Foto: kaitsevägi
Asjaolu, et Ämari lennuväljal õnnestus oma valimisreklaam filmida ainult Reformierakonnal, on vastuolus erakonnaseadusega, leidis erakondade rahastamise ja järelevalve komisjon (ERJK). Pärast Taavi Rõivase valimisreklaami avalikuks tulekut teistele erakondadele loa väljastamisest keeldunud kaitseministeerium on seega komisjoni arvates süüdi Reformierakonnale keelatud annetuse tegemises.

Keelatud annetuse tegemine tähendab erakonnale keelatud kaupade, teenuste või varaliste õiguste loovutamist või kasutusse andmist tingimusel, mis ei ole kättesaadav teistele. Nimetatud juhul ei keelanud ministeerium Reformierakonna valimisreklaami fimimist Ämari lennubaasis, aga kui seda taotlesid hiljem ka Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Rahva Ühtsuse Erakond, andis kaitseminister Sven Mikser juhise neile eitavalt vastata. See tekitaski erakondade vahelise ebavõrdse kohtlemise.

Avalehele
62 Kommentaari
Loe veel: