Margus Tsahkna ütles, et ta teab uutest liitujatest, kuid ei oska kommenteerida nende seost Männiku või Kilgiga. Foto: Karli Saul

Väidetavalt on IRL-i viimase kahe nädala jooksul vastu võetud 175 uut liiget, kes on kutsutud parteisse esimehevalimistel Jaan Männiku poolt hääletama. Näiteks tõi ettevõtja Rein Kilgi – kes on suur Männiku toetaja – endine väimees Kaspar Kokk erakonda 60 uut liiget, kes on kõik Pärnust ja seotud Kilgi ettevõtetega. Männiku konkurendi, teise esimehekandidaadi Margus Tsahkna sõnul ei saa seda tolereerida, et erakonnaga liitutakse üksnes hääletamistulemuste mõjutamise nimel.

Tsahkna ütles, et ta teab uutest liitujatest, kuid ei oska kommenteerida nende seost Männiku või Kilgiga. Tema sõnul on ka varasematel aastatel enne suurkogu erakonda liikmeid toodud, selleks et esimehe või juhatuse valimistulemusi mõjutada, ja selline tava peab lõppema. „See ei ole avatud erakonna liikmetele suunatud demokraatlik süsteem, vaid see on valimistulemuste manipuleerimine,” sõnas Tsahkna.

Avalehele
10 Kommentaari
Loe veel: