Rummus on küte kallis. Osa soojust kaob aleviku vahele ka torude kaudu, mis on korralikult soojustamata. Foto: Andres Putting

„Koosolekutel tekitavad küttehinnad palju kära. Kuskile joosta pole,” ütleb Rummu aleviku elanik Nikolai. Tema selja taga on kaks viiekorruselist kortermaja, mille 76-ruutmeetrise korteri kütte hind ulatus möödunud aasta jaanuaris 250 euroni. Nikolai pöördub küttehindade probleemi ilmestamiseks juhuslikult mööda jalutava majaelaniku poole, kes vastab talle lootusetu ilmega: „Mu sõbranna Kohtla-Järvel maksab kahetoalise eest vähem kui mina ühetoalise eest. Aga mis teha!?”

Rummu aleviku küte on üks Eesti kallimaid: konkurentsiameti kehtestatud piirhinnatabelis on ühe MWh maksumus lõpptarbija jaoks 88,57 eurot, millele lisandub käibemaks. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika osakonna ekspert Rein Vaks toob näite, et kahetoalise korteri omanik maksab selle piirhinna järgi aastas kuni 850 eurot. Võrdluseks: Pärnus, kus MWh hind on käibemaksuta 53,29 eurot, tuleks sama suure korteri kaugkütte eest aastas välja käia 510 eurot.

Loe edasi, mis on ministeeriumi lahendus liiga kallile küttele.

Avalehele
54 Kommentaari