Võõra inimese nimel SMS-laenu võtnud Roman Naumovi liikmeks astumise avaldusele on soovitajaks märgitud IRL-i noorteorganisatsiooni juht Linda Eichler. Eichler kinnitas eile, et tema Naumovit ei tunne ega ole lubanud oma nime soovitajana kasutada. <p>repro</p>
Liikmeteskandaali haaratud IRL hakkas juba hommikul pärast Eesti Päevalehe ilmumist kibekiiresti tegutsema. 21 eelmisel kuul erakonnaga liitunud kriminaalse taustaga inimest visati juba keskpäevaks erakonnast välja. Kohe avaldati, et nende avaldused kogus kokku ja tõi partei Pärnu piirkonna juhatusse ärimehe ja Pärnu Sadama nõukogu liikme Rein Kilgi poeg Sander Kilk. Pärastlõunaks oli ka Sander Kilk teatanud, et astub erakonnast välja.

Kurjategijate kiire erakonnast väljaviskamine aga ei saa tähendada, et nüüd on kõik korras. Nende inimeste vastuvõtmise eesmärk oli manipuleerida juhatuse valimistega. Erinevalt mõnest teisest Eesti erakonnast saab IRL-is suurkogu hääletusel osaleda iga partei liige. Manipuleerimiskatse fakti ei muuda ka asjaolu, et nimetatud kriminaalse taustaga inimesed enam suurkogul osaleda ei saa.


« Avalehele 87 Kommentaari