Koalitsioonikõneluste laua taga istunute sõnul on neid üllatanud, kui kergelt on EKRE teiste parteide ettepanekutega nõustunud. Foto: Andres Putting

Uue valitsuse moodustamiseks läbirääkimisi pidavad Keskerakond, EKRE ja Isamaa hoiavad Stenbocki majas toimuvatel kõnelustel räägitavat kiivalt saladuses, sest tundlikumad kokkulepped pole veel sõlmitud. Samuti hirmutab läbirääkijaid meedia vaenulik suhtumine.

Kõnelustel valitsev õhkkond on aga kõigi Eesti Päevalehega kõnelenud poliitikute sõnul asjalik ning üksteise vastu lugupidav. Avalikkuses EKRE valitsusse kaasamisest tekkinud möll läbirääkimisi väga ei mõjuta, kuigi igal hommikul tervitavad valitsuse moodustajaid meeleavaldajad.

„Olen olnud koalitsiooniläbirääkimistel, kus oli psühholoogiliselt palju raskem olla, kus oli teiste poolt üleolev suhtumine, surve, millega anti märku, kes on majas peremees,” rääkis üks läbirääkimistel osalenu. Ta kirjeldas, et erinevalt varasemast pole nüüd laua taga üleväärsus- või alaväärsuskompleksi välja elavaid „elu peremehi” ehk Reformierakonna esindajaid.

« Avalehele 150 Kommentaari
Loe veel: