Riigikohus tühistas reedel osaliselt Viru maakohtu ja Tartu ringkonnakohtu otsuse Aleksandr Demtšihhini kohta. Ta tunnistati vägistamise, kurikataolise esemega löömise ja narkootikume võtma kallutamise süüdistuses õigeks ühe tütarlapse, nimetame teda Kristiinaks, puhul. Teise tütarlapse, nimetame teda Mariks, vägistamises jäi Demtšihhin ka riigikohtu otsusega süüdi ning selle ja teiste tõendamist leidnud kuritegude eest tuleb tal vanglas veeta ligi seitse aastat.

Riigikohus langetas sellise otsuse sellepärast, et kannatanu kohtueelses menetluses antud ütluste arvesse võtmisega rikuti süüdistatava kaitseõigust – tal polnud võimalik kannatanule küsimusi esitada. Põhjus: kui tunnistajate kuulamise avaistungil andis Kristiina ristküsitluse käigus prokurörile kohtus ütlusi, siis nädal hiljem jätkunud kohtuprotsessil keeldus ta edasisi ütlusi andmast, sest polnud selleks psüühiliselt enam suuteline.

Vägistaja on Demtšihhin igal juhul ja tal tuleb selle eest kanda pikaajalist vanglakaristust, kuid üht tüdrukut, Kristiinat ta seaduse silmis vägistanud pole.

Avalehele
233 Kommentaari
Loe veel: