President Kersti Kaljulaid kohtus eile Kadriorus Keskerakonna, SDE ja IRL-i moodustatud valitsuse ministritega ning nimetas Jüri Ratase valitsuse ametisse. Valitsusse kuuluvad Keskerakonnast peaminister Jüri Ratas, majandus- ja taristuminister Kadri Simson, haridus- ja teadusminister Mailis Reps, maaeluminister Martin Repinski, riigihalduse minister Mihhail Korb. SDE-st: tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, kultuuriminister Indrek Saar, välisminister Sven Mikser, siseminister Andres Anvelt, ettevõtlus- ja majandusarengu minister Urve Palo. IRL-ist: kaitseminister Margus Tsahkna, sotsiaalkaitseminister Kaia Iva, keskkonnaminister Marko Pomerants, justiitsminister Urmas Reinsalu, rahandusminister Sven Sester. Foto: Rauno Volmar

Pikalt opositsioonis olnud Keskerakonnal on nüüd ootamatult valitsusse saades ees keeruline ülesanne: mehitada Stenbocki maja peaministri nõunikega ja leida isiklikud nõunikud ka ministeeriumidesse. Eesti Päevalehele kinnitati eile, et meeskond, kes läheb peaminister Jüri Ratasega Stenbocki majja ja Keskerakonna ministritega ministeeriumidesse, pole veel lõplikult otsustatud.

Uued ministrid võtavad endaga alati kaasa paar lähimat abilist: usaldusväärse sisenõuniku ning meedia ja erakonnaga suhtleva nõuniku. Peaministril on meeskonna vahetamiseks pisut suuremad võimalused. Nimelt on riigikantselei peaministri büroo ainus osakond, kus töötajate lepingud on tähtajalised ehk seotud peaministri volitustega. See tähendab, et nende töösuhe lõpeb peaministri, kõnealusel juhul Taavi Rõivase volituste lõppemisega.

Avalehele
152 Kommentaari
Loe veel: