Esku-Kamari kooli direktor Eda Miljand ütleb, et vallavalitsus on kõik tema abikaasalt saadud arved heaks kiitnud ja mingit isiklikku kasu pole nad mehega saanud. Foto: Raivo Tasso
Põltsamaal asuvat väikest Esku-Kamari kooli, kus õpib 36 õpilast ja umbes samapalju lasteaialapsi, on viimased kaheksa aastat juhtinud Eda Miljand. Tema abikaasa Margo Miljand töötab samas koolis haldus-spetsialistina. Detsembri keskpaigaks valmis Põltsamaa vallavolikogu revisjon, mis tõi esile, et kool on mitmel juhul ostnud toiduaineid ja teenuseid Margo Miljandilt. Karikatuurseim näide on see, et Margo Miljand esitas koolile arve 60 kg hapukapsa eest, mille kilohind oli koguni 9.60 eurot. Võrdluseks: veel eile maksis see Tartu turul kuni kaks eurot. Peale kapsa on direktor lubanud oma abikaasalt osta ka vanapaberi äravedu ning traktori- ja mänguväljaku remonditöid.

Ühtlasi selgus, et Miljandid olid agaralt kasutanud koolile usaldatud valla autot. Selle kõige suurem kütusekulu oli koolivaheajal augustis, kui kütusele kulutati koguni u 570 eurot, mille eest võib sõita tuhandeid kilomeetreid. Selle, et auto ei sõitnud marsruute, mis olid sõidupäevikusse märgitud, reetsid kütusearved.

Avalehele
119 Kommentaari
Loe veel: