"See pole reform reformi mõttes, vaid lihtsalt kohalike omavalitsuste territoriaalne ühendamine," arvab uus riigihalduse minister Mihhail Korb senisest haldusreformi käigust.     Foto: Karin Kaljuläte

Haldusreform oli eelmise valitsuse üks suuremaid algatusi. Nüüd on kõik pilgud pööratud teie poole: mis sellest edasi saab?

On oluline, mis saab haldusreformist pikemas perspektiivis. On palju funktsioone, mis võiks olla kohalikele omavalitsustele (KOV) üle antud. Ja mina teen katse üle vaadata kogu funktsioonide paketi ja mõelda, mida KOV-id saaksid ise täita. Kui KOV-id lähevad suuremaks, siis võimekus ja pädevus kasvavad neil veelgi. Praegu on KOV-ide osa umbes 25% kogu riigi valitsemisest. Minu arvates see pole õige ja seda osa tuleb suurendada.

Aga kas oskate ka konkreetselt öelda, mida teie juhitavas ministeeriumis tehakse teistmoodi, kui Arto Aas tegi?

Veel on raske öelda. Ma pean meeskonna ja inimestega tutvuma, kes seal töötavad. Me panime koalitsioonileppes paika pigem poliitilised asjad, nagu KOV-idele ülesannete jagamine, ühistransport ja toetused. Need on paika pandud ja need lähevad KOV-ide tasemele.

« Avalehele 13 Kommentaari