----

Reede varahommik põrmustas tänavuse külmarekordi, mis pärineb 1. veebruarist, kui Väike-Maarjas mõõdeti -23,1°C.
Lisaks Korelas kell 9 hommikul mõõdetud 25,1°C purustati senine rekord veel ka Tahevas, kus mõõdeti 24,4°C ja Valgas, kus mõõdeti kell 9 24,1°C. Viljandis mõõdeti EMHI meteoroloog Merike Merilainu sõnul täna hommikul 24,1 °C. „Ametlikud rekordid jäävadki Valgale ja Viljandile,“ Merilain Päevaleht Online’le.

„Praegu, kella kümne paiku, võib mõnel pool veel külmem olla. Ja homme tuleb kõige külmem“.

Kuigi EMHI ilmavaatluste kaart näitab, et saartel on jäi temperatuur täna hommikul kella 9 paiku -9,4°C kuni -4,6°C vahele, mõõdeti Merilainu sõnul Valjalas hommikul külma 19,5°C. „Saarte rannikutel ongi hetkel soojem. Saarte sisemaal on aga külmem. Meile on täna hommikul Saaremaalt helistatud ja päritud aru ka selle kohta, miks ilmakaart näitab seal ligi kümme kraadi vähem külma. Kuna meri pole veel jääs, siis sealt kandub sooja tuult, mis teeb rannikualad soojemaks.“

Merilainu sõnul on aga kõige külmemat ilma oodata homseks. „Siis peaksid kraadid jääma vahemikku -22°C kuni -27°C. Täna ei tohiks samuti enam soojemaks minna, vaid temperatuur jääb püsima sinna, kus on,“ lausus Merilain.
Pühapäeval peaks aga suurem külm taanduma ning tuleval nädalal alla -20°C temperatuur langeda ei tohiks.