Vennad Filip-Artur ja Benjamin, kes tapsid jaanuari lõpus Pärnumaal taksojuhi. Andrias, kes peskis märtsi alguses Tartus jõhkralt läbi teda korrale kutsunud pereisa ja paar nädalat hiljem Paides kahte meest pussitanud Freddy. Foto: PPA, Delfi / Eesti Ajalehed

Selle aasta alguses on Eesti avalikkust raputanud mitu julma kuritegu, mille keskmes on probleemsed noorukid. Kahtlustuse järgi tapsid vennad Filip-Artur ja Benjamin jaanuari lõpus Pärnumaal taksojuhi. Märtsi alguses peksis Andrias Tartus jõhkralt läbi teda korrale kutsunud pereisa ja paar nädalat hiljem pussitas Freddy Paides kahte meest, kellest üks suri.

Need noored ei kasvanud kurjategijateks üleöö. Nende elu läbivad märksõnad on keerulised perekonnad, varasemad süü- või isegi kuriteod ja raske lapsepõlv. Neid ei aidatud õigel ajal: kui umbes kümme aastat tagasi oleks professionaalselt sekkutud, oleks saadud päästa nii nemad kui ka nende ohvrid. Tol ajal ei olnud Eestis vajalikke sotsiaalprogramme. Ühtlasi ei mõistetud veel, et riskirühma kuuluvad noored vajavad karistamise asemel tuge ja läbimõeldud ennetustöö toimib karistuste karmistamisest palju tõhusamini.

Avalehele
70 Kommentaari