Strateegia raames kavatsetav Läänemere riikide ühine ülikool peaks pürgima tippülikoolide hulka ning sellega peaks tõusma ka piirkonna riikide konkurentsivõime, vahendasid ERR Uudised "Aktuaalset kaamerat".

Euroopa Parlamendi Rahvapartei ja Euroopa demokraatide fraktsiooni liige Christopher Beazley kinnitas, et Läänemere riigid hakkavad tulevikus senisest tihedamat koostööd tegema ning koostööst on huvitatud nii rikkad kui ka vaesemad Läänemeremaad.

Beazley sõnul on kõikide Euroopa Liidu merede äärsed riigid selgusele jõudnud, et ükski riik pole piisavalt suur või rikas saamaks hakkama teiste sama mere äärsete riikide toetuseta.

"Kui kogukonnad, kes elavad Läänemere ümber, tahavad teha midagi näiteks saastamise vähendamiseks, on neil väga raske teha seda eraldi. Üheskoos saame kehtestada seadusi ja projekte rahastada," selgitas ta.

Strateegia pakub koostöövõimalusi ka piirkonna julgeoleku valdkonnas.

"Kui pärast pronkssõduri juhtumit tabas Eestit küberrünnak, ütlesid Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ja Euroopa Komisjoni president kohtumisel Venemaa kolleegidega, et nad ei salli selliseid rünnakuid," tõi Beazley näite.