beachradio-nl.blogspot.com

Langenud allohvitseri võtavad Tallinna lennuväljal vastu maaväe staabi ülem kolonel Artur Tiganik, 1. jalaväebrigaadi staabiülem major Margus Rebane, Scoutspataljoni ülem major Vahur Karus ja võitluskaaslased Scoutspataljonist, teatas kaitseväe peastaap.

Nooremseersant Jalakase riiklik leinatalitus viiakse läbi homme Tallinnas Jaani kirikus kell 10.00.
Leinatalitusel võtavad sõna president Toomas Henrik Ilves ja kaitseväe juhataja kindralleitnant Ants Laaneots.
Langenud allohvitser saadeti sõjaväeliste auavaldustega teele Camp Bastioni sõjaväebaasist eile õhtul.

„Nooremseersant Jalakas oli meist mõnede jaoks hea kaasvõitleja, teiste jaoks oli ta suurepärane juht, ennekõike oli ta meile aga asendamatu sõber. Kuigi teda enam meiega ei ole, ei lõppenud meie sõprus 15. detsembril. Kristjan jääb meie sõbraks igaveseks,“ ütles Eesti kontingendi ülem Afganistanis kolonelleitnant Kajari Klettenberg järelhüüdes.

Eesti kaitseväelastele Camp Bastionis viis leinatseremoonia läbi kontingendi kaplan kapten Arvo Orav.

Nooremseersant Kristjan Jalakas langes Afganistanis Helmandi provintsis 15. detsembril isevalmistatud lõhkekeha rünnakus. Ta maetakse Saaremaale Kudjape kalmistule.

Praegu teenivad Lõuna-Afganistani rahutus Helmandi provintsis Eesti jalaväekompanii Estcoy-9, logistiline toetuselement NSE-8, staabiohvitserid ja staabiallohvitserid. Jalaväekompanii Estcoy-9 teenib Suurbritannia juhitava Helmandi väekoondise koosseisus.

Kaitsevägi osaleb NATO juhitud sõjalisel operatsioonil Afganistani rahvusvaheliste julgeolekutagamisjõudude ISAF koosseisus alates 2003. aastast.