Mihhaili lugu võib nimetada õppelooks sellest, kuidas kasvatakse kurjategijaks. Tingimus number üks: su vanemad ei hooli sinust ja on ise juba seadusega pahuksis. Tingimus number kaks: sul tekivad probleemid ja hakkad märatsema, kuid midagi ei juhtu, sest kuhugi eraldi kasvatusasutusse sind ei saadeta. Nii sa lähedki teismelisena vangi ja elad oma ülejäänud elu suure tõenäosusega ühiskonna ülalpeetavana. 1. aprillil otsustas Harju maakohtu kohtunik anda Tallinna lastekodu poisile Mihhailile veel ühe võimaluse: kui lähed narkorehabilitatsiooni keskusse, siis vangi minema ei pea.

Mihhail lubas minna endiste narkomaanide juhitavasse rehabilitatsioonikeskusse Taastõusmine. See on küll mõeldud täiskasvanud meestele, aga midagi muud talle pakkuda polnud. „Meil jõudis ta olla vaid ühe päeva. Sai kusagilt vist jälle narkootikume ja läinud ta oligi,” selgitas üks keskuse eestvedajaid Sergei Tovašov. Mihhaili asukohta üritab nüüd tuvastada politsei.

Edasi lugedes saab teada, millised üldse on vanemate ja lastekodude võimalused probleemidesse sattunud ja narkootikume tarvitavatele noortele abi saada. Lisaks saab teada, millistest erisuunitlusega kasvatusasutusest spetsialistid puudust tunnevad.

Avalehele
38 Kommentaari
Loe veel: