Lennart Meri Euroopa Sihtasutus on loodud 2002. aastal eesmärgiga tutvustada Lennart Meri abil Eesti riiki, rahvast, kultuuri ja majandust Euroopas ja maailmas.

See ülesanne on täna sama tarvilik kui sihtasutuse loomise aegu. Sihtasutus saab Lennart Meri tööd jätkata: harida ja õpetada inimesi edendama ja armastama Eestit ja tema rahvast.

Sihtasutus pöördub koos Lennart Meri perega kõigi poole, kellele need eesmärgid on lähedased ja Lennart Meri mälestus kallis. Palume mälestuseks kavandatud pärgade ja lillede raha kanda annetusena Lennart Meri Euroopa Sihtasutuse pangakontole nr 221019203839 Hansapangas. Ülekandele selgituseks palume kirjutada “Eurooplane”.

Sihtasutus hakkab kogutud raha eest maksma Lennart Meri stipendiumi. Üks stipendium on ette nähtud Eesti noorele, et omandada riikluse ehitamise ja iseseisvuse tugevdamise oskusi ja kogemusi välismaal. Teine stipendium on ette nähtud Eestist huvituvale välismaa noorele, olgu läänest või idast, põhjast või lõunast, et ehitada Eesti ja maailma vahelist silda mõlemast kaldast.

Sihtasutuse eesmärk on ka Lennart Meri pärandi ja arhiivi hoidmine, haldamine ja uurimine, ikka selleks, et ajalugu jääks elama ka kirjasõnas.

Lennart Meri Euroopa Sihtasutus, 19. märtsil 2006 Tallinnas