Paljudele väiksemates maakohtades elavatele inimestele kujutavad marsruuttaksod sisuliselt ainsat võimalust pääseda kodust Tallinna tööle ja hiljem tagasi. Seepärast tulevad mitmed bussijuhid viimases hädas inimestele vastu ja on valmis oma sõidukitesse võtma rohkem inimesi, kui on lubatud. Delfi kirjutas kaks aastat tagasi anekdootlikust olukorrast, kus Jüri-Tallinna liinil marsruuttaksoga sõitnud bussijuht politseipatrulli nähes kõik püstiolijad pikali bussi põrandale kamandas. Siiski jäi ta vahele ja pidi maksma kopsaka trahvi.

Olukord ei ole paranenud: Eesti Päevaleht nägi eile oma silmaga, kuidas Solarise juurest startis kaheksa püsti seisnud reisijaga marsruuttakso. Ühesõnaga on juhid jätkuvalt valmis mõne euro maksva pileti nimel riskima mitmesajaeurose rahatrahviga. Rääkimata sellest, et ilma turvavarustuseta bussis viibivad inimesed on õnnetusse sattumise puhul ohuks nii iseenda kui ka kaasreisijate elule.

Edasi lugedes saad teada, milliseid kogemusi on tihti marsruuttaksodega sõitvatel reisijatel ning kuidas saab ülerahvastatud busside juhte karistada.

Avalehele
69 Kommentaari
Loe veel: