Vastseliina internaatkooli hoones on õppetöö lõppenud. Riigi arvates võiks majast saada valla administratiivhoone ja tervisekeskus. <p>Foto: Kadri Ibrus</p>

Enam ei ole 55 aastat tagasi loodud Vastseliina internaatkooli, mis oli üks väheseid psüühikahäirega lastele mõeldud õppeasutusi. Haridus- ja teadusministeerium otsustas selle riigikooli maha kanda. Veel kuni tänavu aprilli lõpuni ei olnud kooli saatus selge, sest esialgu pidi sellest koos endiste Kaagvere ja Tapa erikooliga saama Maarjamaa hariduskolleegiumi nimelise ühendõppeasutuse osa.

„Kogu see segane otsustusprotsess on olnud enam kui ruineeriv. Ja ei ole aktsepteeritav, et seda tehakse psüühikahäiretega lastega,” märgivad kooli staažikad pedagoogid, kelle endagi närvid on viimaseni pingule keritud. Vastasseis läks lausa nii tõsiseks, et kooli kollektiiv saatis mõne kuu eest haridusministrile ühise kirja. Selle peamine sõnum oli: ühendamine on tekitanud vaimseid ja füüsilisi kannatusi nii õpilastele, kooli töötajatele kui ka peredele.

« Avalehele 36 Kommentaari