Novembris finantseeris Lasnamäe linnaosavalitsus nii nagu Põhja-Tallinngi korteriühistu liikmetele väljasõidu Lätti. Reisil osales ka linnaosavanem Olga Ivanova. <p>Foto: Rauno Volmar</p>
Põhja-Tallinna vähekindlustatud eakad on viimase aasta jooksul koos saatjatega käinud muu hulgas bussireisil Loksal ja Kuremäe kloostris. Kaugeim reis on neid viinud koguni Peterburi. Viimati sõitis 105 eakat aga koos saatjatega Stockholmi. 5.–7. veebruarini kestnud lõbusõidu eest pidi iga osaleja maksma ekskursioonikulude katteks 25 eurot. Laevareisi ning hommiku- ja õhtusöögid laevas maksis kinni aga Põhja-Tallinna linnaosa oma reservfondist. Kokku kulus selleks 3411 eurot. Koos möödunud aastal tehtud viie reisiga on reservfondist vanurite ekskursioonidele kulunud juba üle 10 000 euro.

Põhja-Tallinna pressiesindaja Raivo Lott sõnas, et eakatele ja vähekindlustatud elanikele on Põhja-Tallinna valitsus varemgi ekskursioone korraldanud ning korraldab neid ka edaspidi. „Oleme seisukohal, et inimesed, kelle majanduslikud võimalused on napid, vajavad samuti võimalusi reisimiseks, vaba aja veetmiseks, uute elamuste saamiseks. Seda inimeste vajadust ei tohi mingilgi määral alahinnata,” rääkis ta. Loti sõnul ei saa nõustuda seisukohaga, et reisid on ainult neile, kellel on palju raha.

Avalehele
94 Kommentaari