Tallinna Vesi kasum investeeringuteks. Linnavalitsus kinnitas eile linnale kuuluva AS-i Tallinna Vesi mullused majandustulemused ja suunas ettevõtte ligi 50 miljoni kroonise kasumi täielikult firma investeeringute katteks. Tallinna Vee mullune puhaskasum oli 47,3 miljonit krooni 482 miljoni kroonise käibe pealt. Kogu kasumit vaid ja ainult investeerimiseks kasutama kohustab Euroopa Rekonstruktsiooni ja Arengupangaga sõlmitud leping.

Eilsest saab laevaga Aegnale. Pirita linnaosa vanem Taimar Org teatas, et eile alustas mootorlaev Stefani reisijate vedu liinil Pirita sadam – Aegna saar. Pirita linnaosa valitsus sõlmis lepingu laevaomaniku Alar Lehestikuga. Väikelaev Stefanil on 35 istekohta ja lisaks reisijatele saab laeval vedada kaupa. Hommikused reisid toimuvad kella 9–12. Laev väljub Pirita jõe paremkaldalt. Pileti ühe otsa hind on 35 krooni ja laevaliin on käigus 26. maist 30. septembrini.

Dominiiklaste kloostri muuseum avatud. Dominiiklaste Püha Katariina kloostri muuseum alustas suvist hooaega ning on avatud kuni septembrini. Kloostri muuseumis on ristikäigud, kloostri aed ja unikaalse ehitusega Kapiitlisaal. Ruumides saab vaadata 15.–17. sajandi meistrite raidkunstiteoseid ning avatud on näitus "Dominiiklased Tallinnas". Muuseumi pääseb nii Vene tänavalt kui ka Müürivahe 33 trepi kaudu. Dominiiklaste kloostri muuseum on avatud iga päev kella 11–19 kuni 16. septembrini.

Raepress/BNS